BABACIĞIM, SENSİZ GEÇEN 6. YILI DA GERİDE BIRAKTIM…

BABACIĞIM, SENSİZ GEÇEN 6. YILI DA GERİDE BIRAKTIM…

www.youtube.com/watch?v=J_eXA4W5L74&feature=youtu.be

(Not: Bu yazı, 23 Şubat 2008’de kaybettiğimiz sevgili Babam Hasan KARADAĞ’a ithafen yazılmış ve sadece tarihe not düşmek adına burada paylaşılmıştır. Z.K.)

Nur içinde yat canım Babam, mekanın Cennet olsun…

Aah ah! Seni nasıl özlediğimi bir bilebilseydin, sürpriz yapıp Muğla’ya her geldiğimde yerinden fırlayıp, ışıldayan gözlerinle dediğin gibi, keşke bir kere daha “aslanım gelmiş!” diye sarılabilseydin bana…

Gerçi kavuşmamıza az kaldı, çünkü ölümün ayak seslerini duyabiliyorum.

Ama şu da bir gerçek ki, ölüm, pek çok arkadaşıma yaptığı gibi sinsice değil, mertçe yaklaşıyor bana, ben de onu yiğitçe karşılayacağım.

Sonra da, seni yolcu ederken nasıl öpe koklaya yıkadıysam, buluştuğumuzda da öyle öpüp koklayacağım…

Ölümden korkmuyorum Babam, bundan emin ol ama beni senin yanına gömmezlerse diye endişe ediyorum…

Biliyorum ki ölüm hak, ben sadece Aileme, sevdiklerime ve Memleketime doyamadan öleceğim ve çalışmalarım yarım kalacağı için üzülüyorum…

Ben hala bildiğin gibi tek başıma mücadele ediyorum, hala hiçbir partiye üye olmadım ve kimin yaptığına bakmadan Ülkemizin hayrına olmayan her türlü yanlışa karşı çıkıyor ve isyanımı yazarak ya da söyleyerek haykırıyorum.

Hamdolsun ki, iki Oğlumu da bu bilinçle yetiştirdim, sana layık birer Torun oldular. Hakan bir Çin şirketinin Türkiye müdürlüğünü yürütüyor, Fatih de çok iyi bir Çin üniversitesinden Bilgisayar/Yazılım Mühendisi olarak mezun olmak için gün sayıyor. Ben Onlardan razıyım, Allahım da razı olsun inşallah.

Eminim Onlar da çocuklarını bize, Vatanımıza ve Milletimize layık bir şekilde yetiştireceklerdir ki, ilk iki Torunum bu hayırlı yola çıktılar bile, gözün arkada kalmasın.

Hayatım boyunca Büyük Atatürk’ün bize hedef gösterdiği muasır medeniyetlerden başka bir amaca hizmet etmediğim için, O’nun aydınlattığı yoldan hiç sapmıyorum ve Aziz Türk Milleti’nin layık olduğu müreffeh geleceğe katkıda bulunmak için naçizane çabalar üretiyorum.

Ancak, Sen gittin gideli güzel Ülkemiz çok daha kötü yönetilir oldu, hele 17 Aralık siyasi depreminden sonra ortaya saçılan pislikleri görseydin, eminim sen de benim gibi kahrolurdun!

Dolayısıyla benim gibi paralelin altında veya üstünde olmayanlar yani AKP’ye oy vermeyen ve Cemaate üye olmayanlar, ağzımızla kuş tutsak ta, çalışmalarımızın sadece Türkiye’nin kalkınması, ihracatın artması, Ülke imajımızın dış pazarlarda güçlenmesi, vs… gibi ulvi amaçlara hizmet ettiğini haykırmamıza rağmen, sorgusuz sualsiz engelleniyoruz!

Keşke Ülkeme katkıda bulunmak için verdiğim samimi uğraşlara köstek olacaklarına, destek olsalardı…

Keşke benim ürettiğim projelere mani olmakla, aslında bana değil Vatanımıza ihanet ettiklerini görebilselerdi…

Keşke beni engellemek için harcadıkları enerjiyi, karşımda değil, yanımda olmak için kullansalardı…

İnan Babacığım, o zaman Türkiyemiz kazanırdı, onlar da kendi iktidarlarına paye çıkartırlardı ama bana asla bu fırsatı vermediler, sahte bir gülümseme ile dinledikleri sözlerimi kulak arkası, yazdıklarımı ise sümen altı ettiler!

Çünkü, bu zihniyet için tek bir seçenek var; ya onlardan olup, “evde zor tuttukları %50’lik sürü”ye dahil biri olacaksın, ya da öteki! muhalefet partilerine üye olmaman da kar etmiyor!

Ama beni yolumdan döndüremeyecekler, son nefesime kadar ideallerimin peşinden koşmaya, Ülkeme hizmet etmeye devam edeceğim.

Benim Türkiye sevdamın tüm partilerin üzerinde olduğunu ve doğduğum topraklara hizmetten başka amacımın olmadığını bilirsin, hem de en iyi sen bilirsin,

Canımın içi Babam, senin duaların hep ilaç gibi gelirdi bana, şimdi de üzerimizden duanı eksiltme, özellikle Anacığıma ve tüm Ailemize sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür vermesi için Yüce Rabbime dua et, ne olur…

Biliyorum, sen benim türkülerimi seversin ama bugün içimden, Karbeyaz’ı söylemek geldi ve bu moralle ne kadar söyleyebildiysem, o kadar söyleyip kayıt yaptım.

Allahıma emanet ol benim yakışıklı Babam, yakında görüşmek üzere…

Seni çok ama çoook seven Oğlun

* * * * * * * *
Zafer KARADAĞ
www.harclik.net
www.karya.biz/?page_id=366
www.turkishfoodscenter.com
www.Gen-Turk.com
www.facebook.com/zafer.karadag
www.twitter.com/zaferkaradag
zaferkaradag@gmail.com
Cep: +86-131-2753 7434
23 Şubat 2014, ŞanghayKarbeyaz (Zafer KARADAG, 23 Şubat 2014, Şanghay)

ZaferKaradag hakkında

www.harclik.net www.karya.biz www.gen-turk.com Email: zaferkaradag@gmail.com Cep / Whatsapp: +86-131-2753 7434 Skype / Wechat: zaferkaradag
Bu yazı Yazılarım kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BABACIĞIM, SENSİZ GEÇEN 6. YILI DA GERİDE BIRAKTIM… için 1 cevap

 1. güler-ayşe der ki:

  Sn: Karadağ “babanıza duyduğunuz özlem” dolu mektubunuzu çok hüzünlenerek okudum! “merhum babanıza Allah’tan rahmet diliyorum” mekanı cennet olsun inşallah.
  Lütfen beni dengesiz veya pusulasız gemi gibi davranıyorum sanmayın.iki gündür “met-cezir” gibi git-geller içinde yazıp yazmamakta karar veremedim.
  Ancak gerçek bir resim ve edebiyat öğretmeni olarak; yazmayı uygun gördüm.Yazınızı 2 defa dikkatle okudum.İnsanları her türlü olumsuzluklara rağmen çok seviyorum.Hele,hele çocuklara ödünsüz bir sevdam var.Din,dil,ırkları ne olursa olsun.
  “”Yaratılanları seviyorum,yaradandan ötürü””ben babamı 9 yaşında annemi ise 14 yaşında yitirdim.Kokusuna ve sevgilerine doyamadan!Allah’tan muhteşem karekterli ağbeylerim ve ablam vardı.Ayrıca gerçek “ATATÜRK'” sevdalısı yakın akrabalarım.
  Sizin kardeşleriniz var mı?Bilmiyorum.
  Ama kardeş ölümleri çok daha acı hele çok genç yaşta ise: Gerçi ünlü filozof “Alein Bedua” ölüm her yaşta erken diyor.önemli olan ölümsüz olabilmek geride iz bırakabilmek.acnızı içtenlikle paylaşıyorum.Allah geride kalanlara güzel ömürler nasip etsin diyorum.Gerçek dostluklar,kavga ile başlarmış! YAŞAM ÇOOOOOK KISA.
  ANAVATAN’DAN SAYGILARIMI SUNUYORUM.GÜLER.

Yoruma kapalı.