BİRİ TRUMP’A HATIRLATSIN! “BARIŞ, AMERİKA’YA DA LAZIM!”

BİRİ TRUMP’A HATIRLATSIN! “BARIŞ, AMERİKA’YA DA LAZIM!”

6 yıldır öğrenmeye çalışıyoruz; “Kardeşim Esad” diye yere göğe sığdıramadığınız o cici çocuk size ne yaptı ki, bir gecede “Katil Eset!” diye bir kaka çocuğa dönüştürdünüz? Cevap yok!

Esad’ı sevsek te, sevmesek te, kimyasal silah yalanıyla alaşağı edilen komşusu, Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’in başına gelenleri bile bile ve de tüm Dünyanın gözü üstündeyken, kimyasal silah kullanarak kendi halkını öldürecek kadar salak biri olmadığını kabul etmek zorundayız.

Daha vahimi ise şu; Suriye, “Kimyasal silah kullanmadım, Birleşmiş Milletler gelsin, kontrol etsin” diye resmi açıklama yaptığı halde, bu kontrolü beklemeden harekete geçen Amerika’nın, günlerdir sağır sultana bile duyurduğu saldırı için, mübarek Miraç kandilini bile bile dün geceyi seçmesi, tüm İslam alemine yönelik bir hakaret mesajı da içerdiği halde, Türkiye’nin destek mesajı yayınlaması çifte talihsizliktir!

Oysa; “Eyy Trump! Sırf ekonomini geliştirmek için, ABD ve emperyalist ortakları tarafından yaratılan IŞİD öcüsüne ve BOP balonuna dayalı senaryolar ve insanların kimyasını bozan uydurma bahaneler üreterek daha çok silah satmaya çalışıyorsun! Sayenizde yüzbinlerce Suriyeli öldü, milyonlarca sivil de evinden, barkından hatta vatanından oldu! Ama unutma ki, birgün gelir, barış Amerikalılara da lazım olur!” demek bize daha çok yakışırdı!

Atatürk’ün bizimle birlikte tüm insanlığa bıraktığı en kıymetli vasiyet olan; “Yurtta sulh, cihanda sulh!” ilkesini çiğneyerek, Suriye’de çıkan kardeş kavgasında yangına körükle giden AKP Hükümeti, daha çok kardeş kanı dökülmesine yol açan bu vebalin hesabını tarih önünde mutlaka verecektir!

16 yılda defalarca “kandırıldığını” ve “aldatıldığını” ikrar ederek cehaletini cümle aleme ilan eden AKP’li yöneticiler artık bizi daha büyük kötülüklere gark etmesinler diye, Peygamber Efendimizin şu hadisini hatırlatmak istiyorum; “Cehalet bütün kötülüklerin anasıdır!”

Yüce Allah, Ülkemizi yönetenlere akıl, fikir, izan ve vicdan ihsan eylesin inşallah, amin!

Selam ve sevgilerimle.

Zafer KARADAĞ
www.harclik.net
14 Nisan 2018, Tanta

ZaferKaradag hakkında

www.harclik.net www.karya.biz www.gen-turk.com Email: zaferkaradag@gmail.com Cep / Whatsapp: +86-131-2753 7434 Skype / Wechat: zaferkaradag
Bu yazı Yazılarım kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.